Сайт працює в режимі наповнення, дякуємо за розуміння.
Сьогодні 8 травня 2025 року, з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на території Національний музей-заповідник української військової звитяги відбулося урочисте покладання квітів до меморіального знаку Могила невідомого солдата.
У заході взяли участь Голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник, голова Вишгородської районної державної адміністрації Олексій Данчин, Петрівський сільський голова Радіон Старенький, військовослужбовці Збройних Сил України, духовенство Петрівської громади,громадськість.
Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять мільйонів, які боролись проти нацизму у Другій світовій війні. У цій боротьбі ми втратили понад вісім мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі. В цілому Друга світова забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей по всьому світу.
Внесок українців у розгром нацизму колосальний: близько семи мільйонів військовослужбовців Червоної армії, понад 100 тисяч вояків УПА, тисячі українців і вихідців з України, що перебували у військових з’єднаннях інших держав – Польщі (120 тисяч у 1939 році), США (до 80 тисяч у 1945), Канади (до 45 тисяч у 1945), Франції (до п’яти тисяч у 1940 році).
Українська земля стала одним із головних театрів воєнних дій — від Луцька до Севастополя. Саме тут розгорталися ключові битви, де було знищено понад 60% німецьких сухопутних сил. Але замість свободи Україна після вигнання нацистів знову потрапила під радянський терор.
Сьогодні ми згадуємо не про «переможців», а про мільйони втрачених життів. Друга світова — це катастрофа, яка навчила: агресію не можна виправдовувати «правом сильного» або міфами про «визначальну роль».
Сучасна росія, прикриваючись образом переможця, веде нову війну в центрі Європи. Саме тому ми обираємо памʼять замість культу, гідність замість фальші, європейське «Ніколи знову» — замість російського «Можем повторить».
Памʼятаємо. Перемагаємо.